Vishay/Dale CRCW201068K1FKEF
CRCW201068K1FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201068K1FKEF
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201068K1FKEF.pdf
Availability of CRCW201068K1FKEF
QUANTITY
CRCW201068K1FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201068K1FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201068K1FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201068K1FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201068K1FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201068K1FKEF Details Description
Related parts for CRCW201068K1FKEF
OSC VCXO 125.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN 24VOUT datasheet.pdf
EVAL KIT SUPERNOVA UHF RFID datasheet.pdf
SIDACTOR UNI 18V 50A DO214 datasheet.pdf
ATTENUATOR 13 DB DC 18GHZ datasheet.pdf