Vishay/Dale CRCW20106K49FKEF
CRCW20106K49FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20106K49FKEF
Brief Description
RES SMD 6.49K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20106K49FKEF.pdf
Availability of CRCW20106K49FKEF
QUANTITY
CRCW20106K49FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20106K49FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20106K49FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20106K49FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20106K49FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20106K49FKEF Details Description
Related parts for CRCW20106K49FKEF
CABLE MOD FLAT 10COND WHT 1000' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MODULE CONVERTER 4 IN 4 OUT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 10 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE MEGA 32V 150A datasheet.pdf