Vishay/Dale CRCW20106M20JNEF
CRCW20106M20JNEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20106M20JNEF
Brief Description
RES SMD 6.2M OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20106M20JNEF.pdf
Availability of CRCW20106M20JNEF
QUANTITY
CRCW20106M20JNEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20106M20JNEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20106M20JNEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20106M20JNEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20106M20JNEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20106M20JNEF Details Description
Related parts for CRCW20106M20JNEF
IC MOTOR DRIVER PAR 56TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 45MA 48 OHM SMD datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB16 M25 datasheet.pdf
HANDLE TORQUE 7.87" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN KIT datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf