Vishay/Dale CRCW2010750RJNEF
CRCW2010750RJNEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010750RJNEF
Brief Description
RES SMD 750 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010750RJNEF.pdf
Availability of CRCW2010750RJNEF
QUANTITY
CRCW2010750RJNEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010750RJNEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010750RJNEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010750RJNEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010750RJNEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010750RJNEF Details Description
Related parts for CRCW2010750RJNEF
RES SMD 910 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SIM/SAM CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 10POS SGL END 6" datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 9/16-18UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 119BGA datasheet.pdf
IC SUPERVSR CPU 64K EEPROM 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 SMD datasheet.pdf