Vishay/Dale CRCW201075K0JNEF
CRCW201075K0JNEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201075K0JNEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 75K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201075K0JNEF.pdf
Availability of CRCW201075K0JNEF
QUANTITY
CRCW201075K0JNEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201075K0JNEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201075K0JNEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201075K0JNEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201075K0JNEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201075K0JNEF Details Description
Related parts for CRCW201075K0JNEF
IC FPGA 145 I/O 176HTQFP datasheet.pdf
SENSOR AMP DIFFERENTIAL 2.5 MBAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15V OUT 1W datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 3PH 800V 75A SM2 datasheet.pdf
5P STD-TIMER GEH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf