Vishay/Dale CRCW20107K87FKEF
CRCW20107K87FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20107K87FKEF
Brief Description
RES SMD 7.87K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20107K87FKEF.pdf
Availability of CRCW20107K87FKEF
QUANTITY
CRCW20107K87FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20107K87FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20107K87FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20107K87FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20107K87FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20107K87FKEF Details Description
Related parts for CRCW20107K87FKEF
CAP CER 4700PF 250VAC Y5V SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf