Vishay/Dale CRCW201082K5FKEF
CRCW201082K5FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201082K5FKEF
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201082K5FKEF.pdf
Availability of CRCW201082K5FKEF
QUANTITY
CRCW201082K5FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201082K5FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201082K5FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201082K5FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201082K5FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201082K5FKEF Details Description
Related parts for CRCW201082K5FKEF
FILTER LINE 150UH 2.2A VERTICAL datasheet.pdf
CONN FRAME FOR RJ45 SCKT INSERT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1611 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 9.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CONNECTOR SOCKET datasheet.pdf
IC OSC VCXO 136MHZ 6CLCC datasheet.pdf
BOARDMOUNT HEADER .050" 12POS datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.3W DO41 datasheet.pdf