Vishay/Dale CRCW2010909KFKEF
CRCW2010909KFKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010909KFKEF
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010909KFKEF.pdf
Availability of CRCW2010909KFKEF
QUANTITY
CRCW2010909KFKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010909KFKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010909KFKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010909KFKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010909KFKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010909KFKEF Details Description
Related parts for CRCW2010909KFKEF
CONN HEADER 5POS .156 R/A TIN datasheet.pdf
LED 7SEG .30" SGL 585NM YLW CA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 0.50MM 23POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 2.15M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 160PO datasheet.pdf
MODEM SOCKET CDMA 800/1900MHZ 5V datasheet.pdf