Vishay/Dale CRCW201091R0FKEF
CRCW201091R0FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201091R0FKEF
Brief Description
RES SMD 91 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201091R0FKEF.pdf
Availability of CRCW201091R0FKEF
QUANTITY
CRCW201091R0FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201091R0FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201091R0FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201091R0FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201091R0FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201091R0FKEF Details Description
Related parts for CRCW201091R0FKEF
TRIMMER 10 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:9 133.3MHZ 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.5A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 28 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 300MW SOT23 datasheet.pdf
TB PLG SKT STR(PIP) datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 15PSIG STEEL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V 20% X5R 1210 datasheet.pdf