Vishay/Dale CRCW2512107KFKEH
CRCW2512107KFKEH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512107KFKEH
Brief Description
RES SMD 107K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512107KFKEH.pdf
Availability of CRCW2512107KFKEH
QUANTITY
CRCW2512107KFKEH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512107KFKEH
Internal Part NumberEIS-CRCW2512107KFKEH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512107KFKEH
Related LinksCRCW2512, CRCW2512107KFKEH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512107KFKEH Details Description
Related parts for CRCW2512107KFKEH
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 12NS 28TSOP datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 9.65MM datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONV DC-DC PCB +/-5V 3A 30W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
INS BNCM CABLE SHTH P 75OHM 100C datasheet.pdf