Vishay/Dale CRCW2512130RJNEG
CRCW2512130RJNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512130RJNEG
Brief Description
RES SMD 130 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512130RJNEG.pdf
Availability of CRCW2512130RJNEG
QUANTITY
CRCW2512130RJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512130RJNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512130RJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512130RJNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512130RJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512130RJNEG Details Description
Related parts for CRCW2512130RJNEG
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1808 datasheet.pdf