Vishay/Dale CRCW2512137KFKEG
CRCW2512137KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512137KFKEG
Brief Description
RES SMD 137K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512137KFKEG.pdf
Availability of CRCW2512137KFKEG
QUANTITY
CRCW2512137KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512137KFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512137KFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512137KFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512137KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512137KFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512137KFKEG
IC EEPROM 512KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
JUN-POW-TIM CONTACT datasheet.pdf
SI5084 NUVA-SIL 300ML CQ/BN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.100 T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
ADAPTER 100-240VAC 24VDC 1A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4.5V 10UA datasheet.pdf