Vishay/Dale CRCW2512150RJNEH
CRCW2512150RJNEH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512150RJNEH
Brief Description
RES SMD 150 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512150RJNEH.pdf
Availability of CRCW2512150RJNEH
QUANTITY
CRCW2512150RJNEH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512150RJNEH
Internal Part NumberEIS-CRCW2512150RJNEH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512150RJNEH
Related LinksCRCW2512, CRCW2512150RJNEH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512150RJNEH Details Description
Related parts for CRCW2512150RJNEH
JUMPER-H1502TR/A3049Y/H1502TR 6" datasheet.pdf
VARISTOR 389V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 BLU 5X4' datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RES 10M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN JUNCTION M12 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf