Vishay/Dale CRCW251217R4FKEH
CRCW251217R4FKEH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251217R4FKEH
Brief Description
RES SMD 17.4 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251217R4FKEH.pdf
Availability of CRCW251217R4FKEH
QUANTITY
CRCW251217R4FKEH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251217R4FKEH
Internal Part NumberEIS-CRCW251217R4FKEH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251217R4FKEH
Related LinksCRCW2512, CRCW251217R4FKEH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251217R4FKEH Details Description
Related parts for CRCW251217R4FKEH
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SMART PWR SSR HSIDE PENTAWAT5 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 60W 36-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
ZQSFP+ STKD 2X2 datasheet.pdf
DIODE GP 400V 150A POWERTAB datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf