Vishay/Dale CRCW251219K6FKEG
CRCW251219K6FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251219K6FKEG
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251219K6FKEG.pdf
Availability of CRCW251219K6FKEG
QUANTITY
CRCW251219K6FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251219K6FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251219K6FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251219K6FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251219K6FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251219K6FKEG Details Description
Related parts for CRCW251219K6FKEG
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TOOL DIE SUB MIN COAXICON datasheet.pdf
CONV DC/DC 4A 6.5-28VIN 5V datasheet.pdf
IC RF SWITCH SPDT 75OHM 20-QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 350W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 15A 125V datasheet.pdf