Vishay/Dale CRCW25121K20JNEH
CRCW25121K20JNEH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121K20JNEH
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121K20JNEH.pdf
Availability of CRCW25121K20JNEH
QUANTITY
CRCW25121K20JNEH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121K20JNEH
Internal Part NumberEIS-CRCW25121K20JNEH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121K20JNEH
Related LinksCRCW2512, CRCW25121K20JNEH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121K20JNEH Details Description
Related parts for CRCW25121K20JNEH
IC EEPROM 4KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE CERM 8A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS datasheet.pdf
CONN HEADER 4 PWR 20SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36V +/-24VOUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 81POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf