Vishay/Dale CRCW25121M05FKEG
CRCW25121M05FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121M05FKEG
Brief Description
RES SMD 1.05M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121M05FKEG.pdf
Availability of CRCW25121M05FKEG
QUANTITY
CRCW25121M05FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121M05FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121M05FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121M05FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121M05FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121M05FKEG Details Description
Related parts for CRCW25121M05FKEG
IC SWITCH HALL EFFECT SOT23W datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
6010 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
RES 62.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf