Vishay/Dale CRCW25121M50JNEG
CRCW25121M50JNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121M50JNEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.5M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121M50JNEG.pdf
Availability of CRCW25121M50JNEG
QUANTITY
CRCW25121M50JNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121M50JNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121M50JNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121M50JNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121M50JNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121M50JNEG Details Description
Related parts for CRCW25121M50JNEG
Connector Receptacle 6 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC PLL ZD BUFFER LO SKEW 8-SOIC datasheet.pdf
FERRULE, LEAD FREE PLATING datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 72POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
THERMOSTAT 95 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf