Vishay/Dale CRCW25121R10FKEG
CRCW25121R10FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121R10FKEG
Brief Description
RES SMD 1.1 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121R10FKEG.pdf
Availability of CRCW25121R10FKEG
QUANTITY
CRCW25121R10FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121R10FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121R10FKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121R10FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121R10FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121R10FKEG Details Description
Related parts for CRCW25121R10FKEG
FIXED IND 180UH 60MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
IC CTRLR USB TO EHTERNET 48-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 56POS SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.925V SC-70-3 datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
IC LINE RVR 3V QUAD DIFF 16-SOIC datasheet.pdf