Vishay/Dale CRCW25121R13FNEG
CRCW25121R13FNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121R13FNEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.13 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121R13FNEG.pdf
Availability of CRCW25121R13FNEG
QUANTITY
CRCW25121R13FNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121R13FNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121R13FNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121R13FNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121R13FNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121R13FNEG Details Description
Related parts for CRCW25121R13FNEG
VARISTOR 243V 3.5KA DISC 13MM datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:8 250MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf