Vishay/Dale CRCW2512220KJNEH
CRCW2512220KJNEH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512220KJNEH
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512220KJNEH.pdf
Availability of CRCW2512220KJNEH
QUANTITY
CRCW2512220KJNEH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512220KJNEH
Internal Part NumberEIS-CRCW2512220KJNEH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512220KJNEH
Related LinksCRCW2512, CRCW2512220KJNEH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512220KJNEH Details Description
Related parts for CRCW2512220KJNEH
IC SRAM 36MBIT 167MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 1608 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
4PH 66 OHM PAL 9.52 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf