Vishay/Dale CRCW251223R7FKEG
CRCW251223R7FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251223R7FKEG
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251223R7FKEG.pdf
Availability of CRCW251223R7FKEG
QUANTITY
CRCW251223R7FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251223R7FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251223R7FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251223R7FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251223R7FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251223R7FKEG Details Description
Related parts for CRCW251223R7FKEG
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM24T/MC26F/MDM24T datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 820K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 2A 120V datasheet.pdf