Vishay/Dale CRCW251224K9FKEG
CRCW251224K9FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251224K9FKEG
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251224K9FKEG.pdf
Availability of CRCW251224K9FKEG
QUANTITY
CRCW251224K9FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251224K9FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251224K9FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251224K9FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251224K9FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251224K9FKEG Details Description
Related parts for CRCW251224K9FKEG
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 3.57 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 13A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf