Vishay/Dale CRCW251226K1FKEG
CRCW251226K1FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251226K1FKEG
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251226K1FKEG.pdf
Availability of CRCW251226K1FKEG
QUANTITY
CRCW251226K1FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251226K1FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251226K1FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251226K1FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251226K1FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251226K1FKEG Details Description
Related parts for CRCW251226K1FKEG
IC MCU 16BIT 32KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS GLD datasheet.pdf
CONN FPC TOP 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf