Vishay/Dale CRCW25122K15FKEG
CRCW25122K15FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122K15FKEG
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122K15FKEG.pdf
Availability of CRCW25122K15FKEG
QUANTITY
CRCW25122K15FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122K15FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122K15FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122K15FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122K15FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122K15FKEG Details Description
Related parts for CRCW25122K15FKEG
EVAL MOD FOR BQ2013 datasheet.pdf
ASSEMBLY SHAFT 2-12SECT datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.5A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
RES 20.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FLM TEMP 4 RTD M12 FIELDLINE datasheet.pdf
LUG COPPER BLANK TONGUE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
1016 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47 UF 10% 250 VDC RAD datasheet.pdf