Vishay/Dale CRCW25122K61FKEG
CRCW25122K61FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122K61FKEG
Brief Description
RES SMD 2.61K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122K61FKEG.pdf
Availability of CRCW25122K61FKEG
QUANTITY
CRCW25122K61FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122K61FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122K61FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.61k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122K61FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122K61FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122K61FKEG Details Description
Related parts for CRCW25122K61FKEG
SWITCH REED SPST 1A 37-43 A/T datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TQFN datasheet.pdf
RACK - CASTER BASE datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 74.1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf
MODULE RF 900MHZ TXRX UART datasheet.pdf