Vishay/Dale CRCW25122R00FKEG
CRCW25122R00FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122R00FKEG
Brief Description
RES SMD 2 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122R00FKEG.pdf
Availability of CRCW25122R00FKEG
QUANTITY
CRCW25122R00FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122R00FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122R00FKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122R00FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122R00FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122R00FKEG Details Description
Related parts for CRCW25122R00FKEG
IC REG CTRLR FLYBK ISO PWM 8-DIP datasheet.pdf
CONN SPRING 31POS SNGL .350 SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION datasheet.pdf
KIT EVAL 78K0 KF1 UPD78F0148 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V T/H datasheet.pdf