Vishay/Dale CRCW25122R70FNEG
CRCW25122R70FNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122R70FNEG
Brief Description
RES SMD 2.7 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122R70FNEG.pdf
Availability of CRCW25122R70FNEG
QUANTITY
CRCW25122R70FNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122R70FNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122R70FNEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122R70FNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122R70FNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122R70FNEG Details Description
Related parts for CRCW25122R70FNEG
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 2% 500V 1812 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS73201DRB-518 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 301 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 2W SMBJ datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W SMBJ datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 90W datasheet.pdf