Vishay/Dale CRCW2512340RFKEG
CRCW2512340RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512340RFKEG
Brief Description
RES SMD 340 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512340RFKEG.pdf
Availability of CRCW2512340RFKEG
QUANTITY
CRCW2512340RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512340RFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512340RFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512340RFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512340RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512340RFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512340RFKEG
RES SMD 0.47 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCT D 3ST 20SOIC datasheet.pdf
IC AMP QUAD BRIDGE FLEXIWATT25 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125.009375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
SCR 1200V 40A TO-48 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf