Vishay/Dale CRCW2512360RJNEG
CRCW2512360RJNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512360RJNEG
Brief Description
RES SMD 360 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512360RJNEG.pdf
Availability of CRCW2512360RJNEG
QUANTITY
CRCW2512360RJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512360RJNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512360RJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512360RJNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512360RJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512360RJNEG Details Description
Related parts for CRCW2512360RJNEG
FEED-THRU TERM BLOCK 24-12AWG datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5MM datasheet.pdf
OSC SO 250.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 36POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
SCR 1200V 55A TO-247 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS datasheet.pdf