Vishay/Dale CRCW25123K01FKEG
CRCW25123K01FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123K01FKEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.01K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123K01FKEG.pdf
Availability of CRCW25123K01FKEG
QUANTITY
CRCW25123K01FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123K01FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123K01FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123K01FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123K01FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123K01FKEG Details Description
Related parts for CRCW25123K01FKEG
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE W/FLTR 1.47 PWB datasheet.pdf
IC BUFF/CNVRTR HEX INVERT 16DIP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS54319-626 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZD15 M25 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf