Vishay/Dale CRCW25123M32FKEG
CRCW25123M32FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123M32FKEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.32M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123M32FKEG.pdf
Availability of CRCW25123M32FKEG
QUANTITY
CRCW25123M32FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123M32FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123M32FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123M32FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123M32FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123M32FKEG Details Description
Related parts for CRCW25123M32FKEG
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
REPLACE ACCESS KIT INS PROBE GRY datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 105MSPS DUAL 60-LLP datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
SATA 15P PWR CABLE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf