Vishay/Dale CRCW25123R00FNEG
CRCW25123R00FNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123R00FNEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123R00FNEG.pdf
Availability of CRCW25123R00FNEG
QUANTITY
CRCW25123R00FNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123R00FNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123R00FNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123R00FNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123R00FNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123R00FNEG Details Description
Related parts for CRCW25123R00FNEG
CAP FILM 0.15UF 5% 200VDC RADIAL datasheet.pdf
IC SENSOR QSLIDE 1POS 14TSSOP datasheet.pdf
MOD PWR INLET STD FILTER 2A PNL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 2.1A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG NATURAL 500' datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 3W DO216AA datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 3.2A 30 MOHM SMD datasheet.pdf