Vishay/Dale CRCW25123R09FNEG
CRCW25123R09FNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123R09FNEG
Brief Description
RES SMD 3.09 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123R09FNEG.pdf
Availability of CRCW25123R09FNEG
QUANTITY
CRCW25123R09FNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123R09FNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123R09FNEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123R09FNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123R09FNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123R09FNEG Details Description
Related parts for CRCW25123R09FNEG
IC REG LDO 2.75V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 55UH 560MA 500 MOHM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG RED 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES SMD 33M OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf