Vishay/Dale CRCW2512412RFKEG
CRCW2512412RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512412RFKEG
Brief Description
RES SMD 412 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512412RFKEG.pdf
Availability of CRCW2512412RFKEG
QUANTITY
CRCW2512412RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512412RFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512412RFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512412RFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512412RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512412RFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512412RFKEG
MOSFET N-CH 28V 11.4A 8-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 32V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
TERMINAL TURRET FORK TYPE .113"L datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 72V .650A RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 1.09K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 19MM datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf