Vishay/Dale CRCW251247K0JNEG
CRCW251247K0JNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251247K0JNEG
Brief Description
RES SMD 47K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251247K0JNEG.pdf
Availability of CRCW251247K0JNEG
QUANTITY
CRCW251247K0JNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251247K0JNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251247K0JNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251247K0JNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251247K0JNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251247K0JNEG Details Description
Related parts for CRCW251247K0JNEG
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 350V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT PINS datasheet.pdf
ACRYLIC FOAM 1/2" X 36 YD datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf