Vishay/Dale CRCW25124K42FKEH
CRCW25124K42FKEH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25124K42FKEH
Brief Description
RES SMD 4.42K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25124K42FKEH.pdf
Availability of CRCW25124K42FKEH
QUANTITY
CRCW25124K42FKEH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25124K42FKEH
Internal Part NumberEIS-CRCW25124K42FKEH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25124K42FKEH
Related LinksCRCW2512, CRCW25124K42FKEH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25124K42FKEH Details Description
Related parts for CRCW25124K42FKEH
IC REG LDO 2.5V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
IGBT 600V 40A I-PACK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV DARLINGTON 4SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 2KV DISK datasheet.pdf
RES 106 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf