Vishay/Dale CRCW2512560KJNEG
CRCW2512560KJNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512560KJNEG
Brief Description
RES SMD 560K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512560KJNEG.pdf
Availability of CRCW2512560KJNEG
QUANTITY
CRCW2512560KJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512560KJNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512560KJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512560KJNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512560KJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512560KJNEG Details Description
Related parts for CRCW2512560KJNEG
IC LED Driver Linear 12mA 16-TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16QFN datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16TQFN datasheet.pdf
IC MULTICH RS232 DVR/RCV 28TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf