Vishay/Dale CRCW25125K11FKEG
CRCW25125K11FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25125K11FKEG
Brief Description
RES SMD 5.11K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25125K11FKEG.pdf
Availability of CRCW25125K11FKEG
QUANTITY
CRCW25125K11FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25125K11FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25125K11FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.11k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25125K11FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25125K11FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25125K11FKEG Details Description
Related parts for CRCW25125K11FKEG
RES SMD 17.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf