Vishay/Dale CRCW251260R4FKEG
CRCW251260R4FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251260R4FKEG
Brief Description
RES SMD 60.4 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251260R4FKEG.pdf
Availability of CRCW251260R4FKEG
QUANTITY
CRCW251260R4FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251260R4FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251260R4FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251260R4FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251260R4FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251260R4FKEG Details Description
Related parts for CRCW251260R4FKEG
CAP TACTILE SQUARE LIGHT GRAY datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-6 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 10A datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 40PIN CRIMP datasheet.pdf
SPLIT CONDUIT DISPENSER BOX 5/8I datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC913LC4B datasheet.pdf
0.68UF 400V 8X17.5 85C AXI datasheet.pdf