Vishay/Dale CRCW2512619RFKEG
CRCW2512619RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512619RFKEG
Brief Description
RES SMD 619 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512619RFKEG.pdf
Availability of CRCW2512619RFKEG
QUANTITY
CRCW2512619RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512619RFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512619RFKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512619RFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512619RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512619RFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512619RFKEG
TRANS NPN 45V 0.1A SC-75 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
5M 4COND 22AWG TPE ST MALE M12 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1.5MHZ 8DFN datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 4POS TIN datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf