Vishay/Dale CRCW2512665RFKEG
CRCW2512665RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512665RFKEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 665 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512665RFKEG.pdf
Availability of CRCW2512665RFKEG
QUANTITY
CRCW2512665RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512665RFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512665RFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512665RFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512665RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512665RFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512665RFKEG
IC VOICE REC/PLAY 12MIN 28-TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 1411 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT-DB 10A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.625" NYLON BLK datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf