Vishay/Dale CRCW2512681RFKEG
CRCW2512681RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512681RFKEG
Brief Description
RES SMD 681 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512681RFKEG.pdf
Availability of CRCW2512681RFKEG
QUANTITY
CRCW2512681RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512681RFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512681RFKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512681RFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512681RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512681RFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512681RFKEG
CAP FILM 0.027UF 2% 50VDC 1210 datasheet.pdf
IC DRIVER PWR MOSFET N-CH 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3600PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 14POS R/A datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 137 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf