Vishay/Dale CRCW25126M34FKEG
CRCW25126M34FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25126M34FKEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.34M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25126M34FKEG.pdf
Availability of CRCW25126M34FKEG
QUANTITY
CRCW25126M34FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25126M34FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25126M34FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25126M34FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25126M34FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25126M34FKEG Details Description
Related parts for CRCW25126M34FKEG
SSR 1A 264VAC 24VDC-IN Z-CROSS datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 35POS datasheet.pdf
LEAD TEST PICO HK-SQ SKT BLK 6" datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf
CAP FILM 0.00056UF 5% 2000VDC AX datasheet.pdf