Vishay/Dale CRCW2512806RFKEG
CRCW2512806RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512806RFKEG
Brief Description
RES SMD 806 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512806RFKEG.pdf
Availability of CRCW2512806RFKEG
QUANTITY
CRCW2512806RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512806RFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512806RFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512806RFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512806RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512806RFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512806RFKEG
RES ARRAY 2 RES 300K OHM 0606 datasheet.pdf
IC REG BOOST PROG 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A/0.1A 12DFN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SPI/SRL 3MSPS 32QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 220V 1.2A A-MELF datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf