Vishay/Dale CRCW251282R0JNEG
CRCW251282R0JNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251282R0JNEG
Brief Description
RES SMD 82 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251282R0JNEG.pdf
Availability of CRCW251282R0JNEG
QUANTITY
CRCW251282R0JNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251282R0JNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251282R0JNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251282R0JNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251282R0JNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251282R0JNEG Details Description
Related parts for CRCW251282R0JNEG
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 2012 datasheet.pdf
CONN TERM BLK FIXED BRIDGE datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
ENDPLATE FOR SRU2.5 TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 193 I/O 256BGA datasheet.pdf
RES 481K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf