Vishay/Dale CRCW2512887KFKEG
CRCW2512887KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512887KFKEG
Brief Description
RES SMD 887K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512887KFKEG.pdf
Availability of CRCW2512887KFKEG
QUANTITY
CRCW2512887KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512887KFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512887KFKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512887KFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512887KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512887KFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512887KFKEG
EVAL BOARD FOR UPG2214TB datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #2 8.58" datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 5V HS 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN HDER BRKWY 100POS R/A TIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 48VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 59 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FEMALE CABLE CONNECTOR 8WAY datasheet.pdf
FIXED IND 500NH 23A 1.9 MOHM SMD datasheet.pdf