Vishay/Dale CRCW25128R45FNEG
CRCW25128R45FNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25128R45FNEG
Brief Description
RES SMD 8.45 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25128R45FNEG.pdf
Availability of CRCW25128R45FNEG
QUANTITY
CRCW25128R45FNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25128R45FNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25128R45FNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25128R45FNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25128R45FNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25128R45FNEG Details Description
Related parts for CRCW25128R45FNEG
RES CHAS MNT 3 OHM 5% 25W datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.7PF 100V 1210 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC VCXO 27.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2PHASE NOISE SUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 7.06K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT STR PCB datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf