Vishay/Dale CRCW2512910RFKEG
CRCW2512910RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512910RFKEG
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512910RFKEG.pdf
Availability of CRCW2512910RFKEG
QUANTITY
CRCW2512910RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512910RFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512910RFKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512910RFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512910RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512910RFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512910RFKEG
LCD MOD GRAPHIC 240X64 REFL STN datasheet.pdf
RELAY TIME DLY 1.8-180SEC 120VAC datasheet.pdf
TOUCH SCREEN CAPACITIVE 31.80" datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC DMM CIRC 3 3/4 DIG 44-MQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OPEN DRAIN SOT23-3 datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX LIN 60V FAULT PRO 8-SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 41POS SNGL PCB datasheet.pdf
R/A HDR PWRBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf