Vishay/Dale CRCW25129R09FNEH
CRCW25129R09FNEH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25129R09FNEH
Brief Description
RES SMD 9.09 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25129R09FNEH.pdf
Availability of CRCW25129R09FNEH
QUANTITY
CRCW25129R09FNEH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25129R09FNEH
Internal Part NumberEIS-CRCW25129R09FNEH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25129R09FNEH
Related LinksCRCW2512, CRCW25129R09FNEH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25129R09FNEH Details Description
Related parts for CRCW25129R09FNEH
LOCK NUT 0.591" BRASS PG7 datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERT DC/DC SIP 33W 0.75-3.63V datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf
DISPLAY 14.22MM GREEN 4DIGIT CA datasheet.pdf
DIODE STD REC 40A DO5 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 20% 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.62UF RADIAL datasheet.pdf